Co zrobić by dostać kredyt na zakup nieruchomości?

Aby uzyskać kredyt na zakup nieruchomości, należy pójść do banku w którym mamy konto osobiste lub firmowe. Pracownik banku, którego nazywamy doradcą kredytowym,  przejrzy historię Twojego rachunku i przeprowadzi z Tobą wywiad, dotyczący uzyskiwanych przez Ciebie przychodów, ilości członków rodziny na Twoim utrzymaniu oraz Twoje wcześniejsze zobowiązania.

Jeżeli wybrałeś już nieruchomość, którą zamierzasz kupić to krótko ją scharakteryzuj, a jeżeli jeszcze nie wybrałeś to powiedz czego szukasz. Banki stawiają również wymagania co do nieruchomości, na  którą mają udzielić kredytu. Większość banków chętnie udziela kredytów na zakup mieszkania, domu lub działki budowlanej. Dom do kapitalnego remontu, gospodarstwo czy grunt rolny, tego typu nieruchomości kredytują tylko niektóre banki.

Wracając do  rozmowy z doradcą w Twoim banku, po jej zakończeniu powinieneś wiedzieć czy masz tak zwaną „zdolność kredytową”, to czy Twój bank jest gotów udzielić kredytu  i co bardzo ważne na jakich warunkach może sfinansować Twoją nieruchomość.

Jeżeli odpowiedź będzie negatywna, wtedy możesz jeszcze skorzystać z usług instytucji zajmującej się profesjonalnie doradztwem finansowym np. EXPANDER, której przedstawiciel pomoże wyszukać bank, który sfinansuje zakup nieruchomości. Osobiście polecam korzystać wyłącznie ze sprawdzonych instytucji pośredniczących w udzielaniu kredytów.